Ceny Grammy: Kompletní seznam vítězů

Předávání cen Grammy 2021 se konalo 14. března a pořádal je Trevor Noah. V noci plné překvapení byly oslavovány a oceněny mnohé z největších světových hvězd na největším hudebním ceremoniálu roku. Taylor Swift si odnesla cenu za album roku, zatímco Megan Thee Stallion vyhrála nejlepšího nového umělce a nahrávku roku. Nejoceňovanější umělkyní večera byla Beyoncé, která si domů odnesla čtyři trofeje v kategoriích Nejlepší hudební video, Nejlepší R&B výkon, Nejlepší rapová píseň a Nejlepší rapový výkon.

V kategorii Nahrávka roku vyhrála Megan Thee Stallion se svým hitem „Savage“ a poděkovala svým fanouškům za projevení její „neustálé lásky a podpory“. Billie Eilish a Finneas O’Connell obdrželi cenu za píseň roku za píseň „Everything I Wanted“.

Dalším velkým vítězem večera byl Post Malone, který si domů odnesl trofeje za nejlepší popový sólový výkon pro „Circles“ a nejlepší popové vokální album za album Hollywood’s Bleeding. Dua Lipa vyhrála nejlepší popové duo/skupinový výkon za píseň „Don’t Start Now“ a Miranda Lambert vyhrála nejlepší country album za album Wildcard.

„Byli vyhlášeni vítězové 63. výročních cen Grammy a byla to noc prvních vítězů a velkých překvapení!
Letošní předávání cen Grammy bylo tak nepředvídatelné, jako žádný jiný rok předtím! - @drstink76
'

V kategorii Rock vyhrál Haim za nejlepší rockový výkon za píseň „The Steps“ a Brittany Howard si odnesla cenu za nejlepší rockovou píseň za píseň „Stay High“. V rapových kategoriích získal Roddy Ricch cenu za nejlepší rapové album za skladbu Please Excuse Me for Being Antisocial a Lil Baby za nejlepší rapový výkon za píseň „The Bigger Picture“.

Předávání cen Grammy 2021 spojilo některá z největších hudebních jmen a také vyzdvihlo některé z nejlepších začínajících talentů v oboru. Ceny ukázaly neuvěřitelnou rozmanitost v hudebním průmyslu a oslavovaly umělce všech žánrů a prostředí.

  První řada: Beyoncé, Harry Styles, Lizzo; Spodní řada: Bad Bunny, Adele a Kendrick Lamar

První řada: Beyoncé, Harry Styles, Lizzo; Spodní řada: Bad Bunny, Adele, Kendrick Lamar

Beyoncé udělala největší novinku noční neděle na 65. ročníku Grammy Ocenění . Zpěvák vedl 2023 ceny Grammy nominací s celkem devíti. Celková kariéra Beyoncé s 88 nominacemi vytvořila nový rekord – jeden vyrovnal její manžel Jay-Z, který letos získal pět nominací. Během premiérového ceremoniálu popová hvězda vyzvedla dva Grammy , zlomila remízu s 28 výhrami s Quincy Jonesem. Během živého vysílání také vyhrála nejlepší R&B píseň za „CUFF IT“, čímž vyrovnala 31 vítěznou desku zesnulého dirigenta Georga Soltiho. Nebyla tam, aby převzala toto ocenění, protože zažila velmi nepříjemnou situaci v L.A. – uvízla v zácpě – ale dorazila později během ceremoniálu, když jí moderátor Trevor Noah předal Grammy, když seděla v publiku. Později v show vyhrála nejlepší taneční/elektronické album renesance , čímž překonal Soltiho rekord s celkovým počtem 32 vítězství v kariéře.

'Snažím se nebýt příliš emotivní,' řekla při přebírání posledně jmenovaného ocenění, ale přesto se při tom úspěchu rozčilovala. 'Snažím se tuto noc jen přijmout.' Sklidila velký potlesk od publika, včetně manžela Jay-Z, kterému ve svém projevu poděkovala. Poděkovala také Hive, jak se její fanoušci nazývají, „za to, že mě chrání“ a také „queer komunitě za vaši lásku a za vynalézání žánru“, za který vyhrála.

Zpěvákův „Break My Soul“ – jednička a hlavní singl renesance - vyhrál nejlepší taneční/elektronická nahrávka během slavnostní premiéry. Pro Beyoncé to bylo první vítězství v taneční kategorii. Odnesla si také cenu za nejlepší tradiční R&B výkon za „Plastic Off the Sofa“.

Ve velkých čtyřech kategoriích Harry Styles Harryho dům převzal hlavní cenu večera, album roku. 'To se lidem jako já moc často nestává,' řekl ve svém projevu. Viditelně překvapen Bonnie Raitt vyhrála píseň roku pro „Jen tak“. Lizzo vyhrál rekord roku pro „O zatraceném čase“. Ve svém povznášejícím projevu Lizzo vzdala poctu Beyoncé, když řekla, že vynechala školu, aby viděla hrát tu poslední, když byla mladší, a tehdy si uvědomila, že chce dělat hudbu, která inspiruje lidi jako Beyoncé. 'Ty jsi zjevně umělcem našich životů,' řekla jí Lizzo. Nejlepšího nového umělce vyhrála Samara Joy.

Mezi dalšími oceněnými byli Willie Nelson za nejlepší country album, Harry Styles za nejlepší popové vokální album, Kendrick Lamar za nejlepší rapové album, Adele za nejlepší popový sólový výkon a Bad Bunny za nejlepší hudební album música urbana.

Sam Smith a Kim Petras získali cenu za nejlepší popové duo/vokální výkon za skladbu „Unholy“. Při převzetí ceny Petras poznamenal, že Smith „milostivě chtěl, abych tuto cenu přijal, protože jsem první transgender žena, která vyhrála toto ocenění .“ Poděkovala také své matce za to, že věřila „mně, že jsem dívka“ a Madonně za její práci v boji za práva LGBTQ.

Noe vrátil jako hostitel ceremonie, která se konala v neděli v Crypto.com Areně v Los Angeles. (Viz hvězdné příjezdy tady .)

Během televizního ceremoniálu Grammy, přednášející včetně Viola Davis, první dáma Jill Biden, Dwayne Johnson, Cardi B, James Corden, Billy Crystal, Olivia Rodrigo a Shania Twain.

Grammy účinkujících včetně Bad Bunny, Mary J. Blige, Brandi Carlile, Luke Combs, Steve Lacy, Lizzo, Petras, Smith a Styles. Kromě toho, Questlove kurátor all-star Hip Hop 50 hold představení.

Před přímým přenosem byla většina vítězů v 91 kategoriích Grammy odhalena během netelevizního premiérového ceremoniálu, který moderoval Randy Rainbow.

během obřadu, Davis dosáhl statusu EGOT poté, co vyhrála cenu za nejlepší audioknihu, nahrávku vyprávění a vyprávění za své paměti, Hledání mě . Herečka již dříve získala dvě ceny Tony, Oscara a cenu Emmy.

Kompletní seznam výherců je níže.

Deska roku

Cena pro umělce a producenty, nahrávací inženýry a/nebo mixážní pulty a masteringové inženýry, pokud jsou jiní než umělec.

„Nevypínejte mě“ ABBA Benny Andersson, producent; Benny Andersson & Bernard Löhr, inženýři/mixéři; Björn Engelmann, mistrovský inženýr

„Easy On Me“ Adéla Greg Kurstin, producent; Julian Burg, Tom Elmhirst & Greg Kurstin, inženýři/mixéři; Randy Merrill, masteringový inženýr

'ZLOM MOU DUŠI' Beyoncé Beyoncé, Terius „The-Dream“ Gesteelde-Diamant, Jens Christian Isaksen & Christopher „Tricky“ Stewart, producenti; Brandon Harding, Chris McLaughlin & Stuart White, inženýři/mixéři; Colin Leonard, masteringový inženýr

'Dobré ráno krásko' Mary J. Blige D’Mile & H.E.R., producenti; Bryce Bordone, Serban Ghenea & Pat Kelly, inženýři/mixéři

„Ty a já na skále“ Brandi Carlile Hrají: Lucius Dave Cobb & Shooter Jennings, producenti; Brandon Bell, Tom Elmhirst & Michael Harris, inženýři/mixéři; Pete Lyman, masteringový inženýr

'Žena' Doja kočka Crate Classics, Linden Jay, Aynzli Jones & Yeti Beats, producenti; Jesse Ray Ernster & Rian Lewis, inženýři/mixéři; Mike Bozzi, masteringový inženýr

'Zlozvyk' Steve Lacy Steve Lacy, producent; Neal Pogue & Karl Wingate, inženýři/mixéři; Mike Bozzi, masteringový inženýr

„Srdce část 5“ Kendrick Lamar Beach Noise, producent; Beach Noise, Rob Bisel, Ray Charles Brown Jr., James Hunt, Johnny Kosich, Matt Schaeffer & Johnathan Turner, inženýři/mixéři; Emerson Mancini, masteringový inženýr

„O zatraceném čase“ (VÍTĚZ) Lizzo Ricky Reed & Blake Slatkin, producenti; Patrick Kehrier, Bill Malina & Manny Marroquin, inženýři/mixéři; Emerson Mancini, masteringový inženýr

'Tak jak to bylo' Harry Styles Tyler Johnson & Kid Harpoon, producenti; Jeremy Hatcher & Spike Stent, inženýři/mixéři; Randy Merrill, masteringový inženýr

Album roku

Cena pro umělce (umělce) a pro nejlepšího umělce (umělce), skladatele (skladatele) nového materiálu, producenta (producenty), nahrávacího inženýra (inženýři), mixážních pultů a mistrů.

Cesta ABBA Benny Andersson, producent; Benny Andersson & Bernard Löhr, inženýři/mixéři; Benny Andersson & Björn Ulvaeus, skladatelé; Björn Engelmann, mistrovský inženýr

30 Adéla Shawn Everett, Ludwig Göransson, Inflo, Tobias Jesso, Jr., Greg Kurstin, Max Martin, Joey Pecoraro & Shellback, producenti; Julian Burg, Steve Churchyard, Tom Elmhirst, Shawn Everett, Serban Ghenea, Sam Holland, Michael Ilbert, Inflo, Greg Kurstin, Riley Mackin & Lasse Mårtén, inženýři/mixéři; Adele Adkins, Ludwig Göransson, Dean Josiah Cover, Tobias Jesso, Jr., Greg Kurstin, Max Martin & Shellback, skladatelé; Randy Merrill, masteringový inženýr

Léto bez tebe Zlý králíček Rauw Alejandro, Buscabulla, Chencho Corleone, Jhay Cortez, Tony Dize, Bomba Estéreo & The Marías, uvádění umělci; Demy & Clipz, Elikai, HAZE, La Paciencia, Cheo Legendary, MAG, MagicEnElBeat, Mora, Jota Rosa, Subelo Neo & Tainy, producenti; Josh Gudwin & Roberto Rosado, inženýři/mixéři; Raul Alejandro Ocasio Ruiz, Benito Antonio Martinez Ocasio, Raquel Berrios, Joshua Conway, Mick Coogan, Orlando Javier Valle Vega, Jesus Nieves Cortes, Luis Del Valle, Marcos Masis, Gabriel Mora, Elena Rose, Liliana Margarita Saumet & Maria Zardoya, skladatelé; Colin Leonard, masteringový inženýr

RENESANCE Beyoncé Beam, Grace Jones & Tems, uvádění umělci; Jameil Aossey, Bah, Beam, Beyoncé, Bloodpop, Boi-1Da, Cadenza, Al Cres, Mike Dean, Honey Dijon, Kelman Duran, Harry Edwards, Terius „The-Dream“ Gesteelde-Diamant, Ivor Guest, Guiltybeatz, Hit-Boy , Jens Christian Isaksen, Leven Kali, Lil Ju, MeLo-X, No I.D., NovaWav, Chris Penny, P2J, Rissi, S1a0, Raphael Saadiq, Neenyo, Skrillex, Luke Solomon, Christopher „Tricky“ Stewart, Jahaan Sweet, Syd, Sevn Thomas, Sol Was & Stuart White, producenti; Chi Coney, Russell Graham, Guiltybeatz, Brandon Harding, Hotae Alexander Jang, Chris McLaughlin, Delroy „Phatta“ Pottinger, Andrea Roberts, Steve Rusch, Jabbar Stevens & Stuart White, inženýři/mixéři; Denisia „@Blu June“ Andrews, Danielle Balbuena, Tyshane Thompson, Kevin Marquis Bellmon, Sydney Bennett, Beyoncé, Jerel Black, Michael Tucker, Atia Boggs p/k/a Ink, Dustin Bowie, David Debrandon Brown, S. Carter, Nija Charles, Sabrina Claudio, Solomon Fagenson Cole, Brittany “@Chi_Coney” Coney, Alexander Guy Cook, Lavar Coppin, Almando Cresso, Mike Dean, Saliou Diagne, Darius Dixson, Jocelyn Donald, Jordan Douglas, Aubrey Drake Graham, Kelman Duran, Terius “ The-Dream” Gesteelde-Diamant, Dave Giles II, Derrick Carrington Gray, Nick Green, Larry Griffin Jr, Ronald Banful, Dave Hamelin, Aviel Calev Hirschfield, Chauncey Hollis, Jr., Ariowa Irosogie, Leven Kali, Ricky Lawson, Tizita Makuria , Julian Martrel Mason, Daniel Memmi, Cherdericka Nichols, Ernest 'No I.D.' Wilson, Temilade Openiyi, Patrick Paige II z internetu, Jimi Stephen Payton, Christopher Lawrence Penny, Michael Pollack, Richard Isong, Honey Redmond, Derek Renfroe, Andrew Richardson, Morten Ristorp, Nile Rodgers, Oliver Rodigan, Freddie Ross, Raphael Saadiq, Matthew Samuels, Sean Seaton, Skrillex, Corece Smith, Luke Francis Matthew Solomon, Jabbar Stevens, Christopher A. Stewart, Jahaan Sweet, Rupert Thomas, Jr. & Jesse Wilson, skladatelé; Colin Leonard, masteringový inženýr

Dobré ráno, nádherné (Deluxe) Mary J. Blige DJ Khaled, Dave East, Fabolous, Fivio Foreign, Griselda, H.E.R., Jadakiss, Moneybagg Yo, Ne-Yo, Anderson .Paak, Remy Ma & Usher, uvádění umělci; Alissia, Tarik Azzouz, Bengineer, Blacka Din Me, Rogét Chahayed, Cool & Dre, Ben Billions, DJ Cassidy, DJ Khaled, D'Mile, Wonda, Bongo Bytheway, H.E.R., Hostile Beats, Eric Hudson, London On Da Track, Leon Michels, Nova Wav, Anderson.Paak, Sl!Mwav, Streetrunner, Swizz Beatz & J White Did It, producenti; Derek Ali, Ben Chang, Luis Bordeaux, Bryce Bordone, Lauren D'Elia, Chris Galland, Serban Ghenea, Akeel Henry, Jaycen Joshua, Pat Kelly, Jhair Lazo, Shamele Mackie, Manny Marroquin, Dave Medrano, Ari Morris, Parks, Juan Peña, Ben Sedano, Kev Spencer, Julio Ulloa & Jodie Grayson Williams, inženýři/mixéři; Alissia Beneviste, Denisia „Blu June“ Andrews, Archer, Bianca Atterberry, Tarik Azzouz, Mary J. Blige, David Brewster, David Brown, Shawn Butler, Rogét Chahayed, Ant Clemons, Brittany „Chi“ Coney, Kasseem Dean, Benjamin Diehl, DJ Cassidy, Jocelyn Donald, Jerry Duplessis, Uforo Ebong, Dernst Emile II, John Jackson, Adriana Flores, Gabriella Wilson, Shawn Hibbler, Charles A. Hinshaw, Jamie Hurton, Eric Hudson, Jason Phillips, Khaled Khaled, London Holmes, Andre “ Dre“ Christopher Lyon, Reminisce Mackie, Leon Michels, Jerome Monroe, Jr., Kim Owens, Brandon Anderson, Jeremie „Benny The Butcher“ Pennick, Bryan Ponce, Demond „Conway The Machine“ Price, Peter Skellern, Shaffer Smith, Nicholas Warwar , Deforrest Taylor, Tiara Thomas, Marcello „Cool“ Valenzano, Alvin „Westside Gunn“ Worthy, Anthony Jermaine White & Leon Youngblood, skladatelé

V těchto tichých dnech Brandi Carlile Lucius, uváděný umělec; Dave Cobb & Shooter Jennings, producenti; Brandon Bell, Dave Cobb, Tom Elmhirst, Michael Harris & Shooter Jennings, inženýři/mixéři; Brandi Carlile, Dave Cobb, Phil Hanseroth & Tim Hanseroth, skladatelé; Pete Lyman, masteringový inženýr

Hudba Sfér Coldplay BTS, Jacob Collier, Selena Gomez & We Are KING, uvádění umělci; Jacob Collier, Daniel Green, Oscar Holter, Jon Hopkins, Max Martin, Metro Boomin, Kang Hyo-Won, Bill Rahko, Bart Schoudel, Rik Simpson, Paris Strother & We Are KING, producenti; Guy Berryman, Jonny Buckland, Will Champion, Jacob Collier, The Dream Team, Duncan Fuller, Serban Ghenea, Daniel Green, John Hanes, Jon Hopkins, Michael Ilbert, Max Martin, Bill Rahko, Bart Schoudel, Rik Simpson & Paris Strother, inženýři /mixéry; Guy Berryman, Jonny Buckland, Denise Carite, Will Champion, Jacob Collier, Derek Dixie, Sam Falson, Stephen Fry, Daniel Green, Oscar Holter, Jon Hopkins, Jung Ho-Seok, Chris Martin, Max Martin, John Metcalfe, Leland Tyler Wayne , Bill Rahko, Kim Nam-Joon, Jesse Rogg, Davide Rossi, Rik Simpson, Amber Strother, Paris Strother, Min Yoon-Gi, Federico Vindver & Olivia Waithe, skladatelé; Randy Merrill, masteringový inženýr

Mr. Morale & The Big Steppers Kendrick Lamar Baby Keem, Blxst, Sam Dew, Ghostface Killah, Beth Gibbons, Kodak Black, Tanna Leone, Taylour Paige, Amanda Reifer, Sampha & Summer Walker, uvádění umělci; The Alchemist, Baby Keem, Craig Balmoris, Beach Noise, Bekon, Boi-1da, Cardo, Dahi, DJ Khalil, The Donuts, FNZ, Sergiu Gherman, Emile Haynie, J.LBS, Mario Luciano, Tyler Mehlenbacher, OKLAMA, Rascal, Sounwave, Sweet Six, Tae Beast, Duval Timothy & Pharrell Williams, producenti; Derek Ali, Matt Anthony, Beach Noise, Rob Bisel, David Bishop, Troy Bourgeois, Andrew Boyd, Ray Charles Brown Jr., Derek Garcia, Chad Gordon, James Hunt, Johnny Kosich, Manny Marroquin, Erwing Olivares, Raymond J Scavo III, Matt Schaeffer, Cyrus Taghipour, Johnathan Turner & Joe Visciano, inženýři/mixéři; Khalil Abdul-Rahman, Hykeem Carter, Craig Balmoris, Beach Noise, Daniel Tannenbaum, Daniel Tannenbaum, Stephen Lee Bruner, Matthew Burdette, Isaac John De Boni, Sam Dew, Anthony Dixon, Victor Ekpo, Sergiu Gherman, Dennis Coles, Beth Gibbons, Frano Huett, Stuart Johnson, Bill K. Capri, Jake Kosich, Johnny Kosich, Daniel Krieger, Kendrick Lamar, Ronald LaTour, Mario Luciano, Daniel Alan Mother, Timothy Maxey, Tyler Mehlenbacher, Michael John Mule, D. Natche, OKLAMA, Jason Pounds, Rascal, Amanda Reifer, Matthew Samuels, Avante Santana, Matt Schaeffer, Sampha Sisay, Mark Spears, Homer Steinweiss, Jahan Akil Sweet, Donte Lamar Perkins, Duval Timothy, Summer Walker & Pharrell Williams, skladatelé; Emerson Mancini, masteringový inženýr

Speciální Lizzo Benny Blanco, Quelle Chris, Daoud, Omer Fedi, ILYA, Kid Harpoon, Ian Kirkpatrick, Max Martin, Nate Mercereau, The Monsters & Strangerz, Phoelix, Ricky Reed, Mark Ronson, Blake Slatkin & Pop Wansel, producenti; Benny Blanco, Bryce Bordone, Jeff Chestek, Jacob Ferguson, Serban Ghenea, Jeremy Hatcher, Andrew Hey, Sam Holland, ILYA, Stefan Johnson, Jens Jungkurth, Patrick Kehrier, Ian Kirkpatrick, Damien Lewis, Bill Malina, Manny Marroquin & Ricky Reed, inženýři/míchači; Amy Allen, Daoud Anthony, Jonathan Bellion, Benjamin Levin, Thomas Brenneck, Christian Devivo, Omer Fedi, Eric Frederic, Ilya Salmanzadeh, Melissa Jefferson, Jordan K Johnson, Stefan Johnson, Kid Harpoon, Ian Kirkpatrick, Savan Kotecha, Max Martin, Nate Mercereau, Leon Michels, Nick Movshon, Michael Neil, Michael Pollack, Mark Ronson, Blake Slatkin, Peter Svensson, Gavin Chris Tennille, Theron Makiel Thomas, Andrew Wansel & Emily Warren, skladatelé; Emerson Mancini, masteringový inženýr

Harryho dům (VÍTĚZ) Harry Styles Tyler Johnson, Kid Harpoon & Sammy Witte, producenti; Jeremy Hatcher, Oli Jacobs, Nick Lobel, Spike Stent & Sammy Witte, inženýři/mixéři; Amy Allen, Tobias Jesso, Jr., Tyler Johnson, Kid Harpoon, Mitch Rowland, Harry Styles & Sammy Witte, skladatelé; Randy Merrill, masteringový inženýr

Píseň roku

Cena skladatelů. Píseň je způsobilá, pokud byla poprvé vydána nebo pokud poprvé dosáhla význačnosti během roku způsobilosti. (Jména interpretů jsou uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

'abcdefu' Sara Davis, GAYLE & Dave Pittenger, skladatelé (GAYLE)

„O zatracené době“ Melissa „Lizzo“ Jefferson, Eric Frederic, Blake Slatkin & Theron Makiel Thomas, skladatelé (Lizzo)

„Příliš dobře (10minutová verze) (Krátký film)“ Liz Rose & Taylor Swift, skladatelé (Taylor Swift)

'Tak jak to bylo' Tyler Johnson, Kid Harpoon & Harry Styles, skladatelé (Harry Styles)

'Zlozvyk' Matthew Castellanos, Brittany Fousheé, Diana Gordon, John Carroll Kirby & Steve Lacy, skladatelé (Steve Lacy)

'ZLOM MOU DUŠI' Beyoncé, S. Carter, Terius „The-Dream“ Gesteelde-Diamant & Christopher A. Stewart, skladatelé (Beyoncé)

„Easy On Me“ Adele Adkins & Greg Kurstin, skladatelé (Adele)

'Bůh udělal' Tarik Azzouz, E. Blackmon, Khaled Khaled, F. LeBlanc, Shawn Carter, John Stephens, Dwayne Carter, William Roberts & Nicholas Warwar, skladatelé (DJ Khaled Featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend & Fridayy)

„Srdce část 5“ Jake Kosich, Johnny Kosich, Kendrick Lamar & Matt Schaeffer, skladatelé (Kendrick Lamar)

„Jen tak“ (VÍTĚZ) Bonnie Raitt , skladatel (Bonnie Raitt)

Nejlepší nový umělec

Tato kategorie oceňuje umělce, jehož vydání v roce způsobilosti dosáhlo průlomu do veřejného povědomí a výrazně ovlivnilo hudební krajinu.

Anitta

Omar Apollo

DOMi a JD Beck

Muni Long

Samara Joy (VÍTĚZ)

Akt

Měsíční svit

Tobe Nwigwe

Molly Tuttle

Mokrá noha

Nejlepší popový sólový výkon

Pro nové vokální nebo instrumentální popové nahrávky. Pouze singly nebo skladby.

„Easy On Me“ (VÍTĚZ) Adéla

“Moskevský mezek” Zlý králíček

'Žena' Doja kočka

'Zlozvyk' Steve Lacy

„O zatracené době“ Lizzo

'Tak jak to bylo' Harry Styles

Nejlepší popové duo/skupinový výkon

Pro nové vokální nebo instrumentální duo/skupiny nebo společné popové nahrávky. Pouze singly nebo skladby.

„Nevypínejte mě“ ABBA

'Bam bam' Camila Cabello Hrají Ed Sheeran

'Můj vesmír' Coldplay a BTS

„Mám tě rád (šťastnější píseň)“ Post Malone & Doja Cat

„Nesvatý“ (VÍTĚZ) Sam Smith a Kim Peter

Nejlepší tradiční popové vokální album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových tradičních popových nahrávek.

Vyšší (VÍTĚZ) michael buble

Až budou Vánoce… Kelly Clarksonová

I Dream Of Christmas (Prodlouženo) Norah Jonesová

Evergreen Pentatonix

Děkuji Diana Rossová

Nejlepší popové vokální album

Pro alba obsahující více než 50 % doby přehrávání nových popových vokálních nahrávek.

Cesta ABBA

30 Adéla

Hudba Sfér Coldplay

Speciální Lizzo

Harryho dům (VÍTĚZ) Harry Styles

Nejlepší taneční/elektronická nahrávka

Pro sólová, duo, skupinová nebo společná vystoupení. Vokální nebo instrumentální. Pouze singly nebo skladby.

ZLOM MOU DUŠI“ (VÍTĚZ) Beyoncé Beyoncé, Terius „The-Dream“ Gesteelde-Diamant, Jens Christian Isaksen & Christopher „Tricky“ Stewart, producenti; Stuart White, mixér

'palisandr' Bonobo Simon Green, producent; Simon Green, mixér

„Nezapomeň na mou lásku“ Diplo a Miguel Diplo & Maximilian Jaeger, producenti; Luca Pretolesi, mixér

„Jsem dobrý (modrý)“ David Guetta a Bebe Rexha David Guetta & Timofey Reznikov, producenti; David Guetta & Timofey Reznikov, mixéry

'Zastrašený' KAYTRANADA S H.E.R. JEJÍ. & KAYTRANADA, výrobci; KAYTRANADA, mixér

'Na mých kolenou' RÜFÜS DU SOL Jason Evigan & ROOFS OF THE SUN, producenti; Cassian Stewart-Kasimba, mixér

Nejlepší album taneční/elektronické hudby

Pro vokální nebo instrumentální alba. Pouze alba.

renesance (VÍTĚZ) Beyoncé

Fragmenty Bonobo

Diplo Diplo

Poslední sbohem ODESZA

Kapitulace RÜFÜS DU SOL

Nejlepší současné instrumentální album

Pro alba obsahující více než 50 % nebo více hrací doby instrumentálního materiálu. Pro alba obsahující více než 75 % doby přehrávání nových nahrávek.

Mezi sněním a radostí Jeff Coffin

Není těsný DOMi a JD Beck

Blooz Grant Geissman

Jakubův žebřík Brad Mehldau

Empire Central (VÍTĚZ) Šílené štěně

Nejlepší rockový výkon

Pro nové vokální nebo instrumentální sólové, duo/skupinové nebo kolaborativní rockové nahrávky.

“Tak šťastný, že to bolí” Bryan Adams

'Starý muž' Kývnutí

'Divoké dítě' Černé klíče

'Zlomení koně' (VÍTĚZ) Brandi Carlile

'Plazit se!' Nečiní

'Pacient číslo 9' Ozzy Osbourne Hrají: Jeff Beck

'Dovolená' Turniket

Nejlepší metalový výkon

Pro nové vokální nebo instrumentální sólové, duo/skupinové nebo společné metalové nahrávky.

„Říkejte mi Little Sunshine“ Duch

'Vrátíme se' Megadeth

'Zabij nebo buď zabit' Múza

„Pravidla degradace“ (VÍTĚZ) Ozzy Osbourne Hrají: Tony Iommi

'Výpadek proudu' Turniket

Nejlepší rocková píseň

Cena skladatelů. Obsahuje rockové, hardrockové a metalové písně. Píseň je způsobilá, pokud byla poprvé vydána nebo pokud poprvé dosáhla význačnosti během roku způsobilosti. (Jména interpretů jsou uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

“Černé léto” Flea, John Frusciante, Anthony Kiedis & Chad Smith, skladatelé (Red Hot Chili Peppers)

'Výpadek proudu' Brady Ebert, Daniel Fang, Franz Lyons, Pat McCrory & Brendan Yates, skladatelé (Turnstile)

'Zlomení koně' (VÍTĚZ) Brandi Carlile, Phil Hanseroth & Tim Hanseroth, skladatelé (Brandi Carlile)

'Sen Harmonie' Robbie Bennett & Adam Granduciel, skladatelé (The War On Drugs)

'Pacient číslo 9' John Osbourne, Chad Smith, Ali Tamposi, Robert Trujillo & Andrew Wotman, skladatelé (Ozzy Osbourne Featuring Jeff Beck)

Nejlepší rockové album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nového rocku, hard rocku nebo metalových nahrávek.

Dropout Boogie Černé klíče

Chlapec jménem If Elvis Costello & The Imposters

Crawler Nečiní

Mainstreamový výprodej Kulomet Kelly

Číslo pacienta 9 (VÍTĚZ) Ozzy Osbourne

Lucifer Na Pohovce Lžíce

Nejlepší alternativní hudební vystoupení

Pro nové vokální nebo instrumentální sólové, duo/skupinové nebo společné nahrávky alternativní hudby.

„Lepší by měla být zrcadlová koule“ artické opice

'Jistota' Velký zloděj

'Král' Florence + The Machine

„Lehadlo“ (VÍTĚZ) Mokrá noha

„Plivnutí z okraje světa“ Jo, jo, jo, s parfémem Genius

Nejlepší album alternativní hudby

Vokální nebo instrumentální.

MY Arcade Fire

Dragon New Warm Mountain I Believe In You Velký zloděj

Bagry Björk

Mokrá noha (VÍTĚZ) Mokrá noha

Ochlaďte to Ano, ano, ano

Nejlepší R&B vystoupení

Pro nové vokální nebo instrumentální R&B nahrávky.

'PANNA'S GROOVE' Beyoncé

'Tady se mnou' Mary J. Blige Hrají: Anderson .Paak

Hodiny a hodiny” (VÍTĚZ) Muni Long

'Přes' Lucky Daye

„Hurt Me So Good“ Jazmine Sullivanová

Nejlepší tradiční R&B vystoupení

Pro nové vokální nebo instrumentální tradiční R&B nahrávky.

'Do 4 Love' Snoh Aalegra

„Stále padá“ Babyface Hrají Ella Mai

PLASTOVÉ Z POHOVKY“ (VÍTĚZ) Beyoncé

„Kulatá půlnoc“ Adam Blackstone Hrají Jazmine Sullivan

'Dobré ráno krásko' Mary J. Blige

Nejlepší R&B píseň

Cena skladatelů. Píseň je způsobilá, pokud byla poprvé vydána nebo pokud poprvé dosáhla význačnosti během roku způsobilosti. (Jména interpretů jsou uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

'CUFF IT' (VÍTĚZ) Denisia „Blu June“ Andrews, Beyoncé, Mary Christine Brockert, Brittany „Chi“ Coney, Terius „The-Dream“ Gesteelde-Diamant, Morten Ristorp, Nile Rodgers & Raphael Saadiq, skladatelé (Beyoncé)

'Dobré ráno krásko' Mary J. Blige, David Brown, Dernst Emile II, Gabriella Wilson & Tiara Thomas, skladatelé (Mary J. Blige)

“Hrs & Hrs” Hamadi Aaabi, Dylan Graham, Priscilla Renea, Thaddis „Cook“ Harrell, Brandon John-Baptiste, Isaac Wriston & Justin Nathaniel Zim, skladatelé (Muni Long)

„Hurt Me So Good“ Akeel Henry, Michael Holmes, Luca Mauti, Jazmine Sullivan & Elliott Trent, skladatelé (Jazmine Sullivan)

'Prosím, neodcházejte' PJ Morton , skladatel (PJ Morton)

Nejlepší progresivní R&B album

Pro alba obsahující více než 50 % doby přehrávání nově nahraných progresivních vokálních skladeb odvozených od R&B.

Operace Funk Cory Henry

Práva Blíženců (VÍTĚZ) Steve Lacy

Drony Terasa Martin

Hvězdné ovoce Měsíční dítě

Červený balónek Tank A Bangas

Nejlepší R&B album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových R&B nahrávek.

Dobré ráno, nádherné (Deluxe) Mary J. Blige

Breezy (Deluxe) Chris Brown

Černé rádio III (VÍTĚZ) Robert Glasper

Candydrip Lucky Daye

Podívejte se na Slunce PJ Morton

Nejlepší rapový výkon

Na rapové vystoupení. Pouze singly nebo skladby.

'Bůh udělal' DJ Khaled Hrají Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend & Fridayy

'Vegas' Doja kočka

'tlačit P' Gunna & Future Featuring Young Thug

'F.N.F. (Pojďme)' Hitkidd a GloRilla

„The Heart Part 5“ (VÍTĚZ) Kendrick Lamar

Nejlepší melodický rapový výkon

Pro sólové nebo společné vystoupení obsahující jak prvky R&B melodií, tak rapu.

'KRÁSNÁ' DJ Khaled představuje budoucnost a SZA

'ČEKEJ NA VÁS' (VÍTĚZ) Budoucí představovat Drake & Tems

'První třída' Jack Harlow

'Těžce zemřít' Kendrick Lamar v hlavních rolích Blxst a Amanda Reifer

“Velká energie (Live)” Akt

Nejlepší rapová píseň

Cena skladatelů. Píseň je způsobilá, pokud byla poprvé vydána nebo pokud poprvé dosáhla význačnosti během roku způsobilosti. (Jména interpretů jsou uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

“Churchill Downs” Ace G, BEDRM, Matthew Samuels, Tahrence Brown, Rogét Chahayed, Aubrey Graham, Jack Harlow & Jose Velazquez, skladatelé (Jack Harlow Featuring Drake)

'Bůh udělal' Tarik Azzouz, E. Blackmon, Khaled Khaled, F. LeBlanc, Shawn Carter, John Stephens, Dwayne Carter, William Roberts & Nicholas Warwar, skladatelé (DJ Khaled Featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend & Fridayy)

„The Heart Part 5“ (VÍTĚZ) Jake Kosich, Johnny Kosich, Kendrick Lamar & Matt Schaeffer, skladatelé (Kendrick Lamar)

'tlačit P' Lucas Depante, Nayvadius Wilburn, Sergio Kitchens, Wesley Tyler Glass & Jeffery Lamar Williams, skladatelé (Gunna & Future Featuring Young Thug)

'ČEKEJ NA VÁS' Tejiri Akpoghene, Floyd E. Bentley III, Jacob Canady, Isaac De Boni, Aubrey Graham, Israel Ayomide Fowobaje, Nayvadius Wilburn, Michael Mule, Oluwatoroti Oke & Temilade Openiyi, skladatelé (Future Featuring Drake & Tems)

Nejlepší rapové album

Pro alba obsahující více než 50 % doby přehrávání nových rapových nahrávek.

BŮH DĚLAL DJ Khaled

Nikdy jsem tě neměl rád Budoucnost

Vraťte se domů Dětem chybíš Jack Harlow

Mr. Morale & The Big Steppers (VÍTĚZ) Kendrick Lamar

Je to skoro suché Pusha T

Nejlepší country sólový výkon

Pro nové vokální nebo instrumentální sólové country nahrávky.

'Na prvním místě' Kelsea Ballerini

“Něco v pomeranči” Zach Bryan

'V jeho náručí' Miranda Lambertová

“Kruhy kolem tohoto města” Maren Morrisová

„Žít navždy“ (VÍTĚZ) Willie Nelson

Nejlepší country duo/skupinový výkon

Pro nové vokální nebo instrumentální duo/skupiny nebo společné country nahrávky.

“Wishful Drink” Ingrid Andress a Sam Hunt

„Modlitba půlnočního jezdce“ Bratři Osborne

„Předběhne vaši paměť“ Luke Combs a Miranda Lambert

„Miluje tě – znovu navštíveno“ Reba McEntire a Dolly Parton

„Nikdy jsem nechtěl být tou dívkou“ (VÍTĚZ) Carly Pearce a Ashley McBryde

„Jít tam, kam jdou osamělí“ Robert Plant a Alison Krauss

Nejlepší country píseň

Cena skladatelů. Píseň je způsobilá, pokud byla poprvé vydána nebo pokud poprvé dosáhla význačnosti během roku způsobilosti. (Jména interpretů jsou uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

“Kruhy kolem tohoto města” Ryan Hurd, Julia Michaels, Maren Morris & Jimmy Robbins, skladatelé (Maren Morris)

'Udělej tohle' Luke Combs, Drew Parker a Robert Williford, skladatelé (Luke Combs)

„Vsadím se, že o mně myslíš (Taylorova verze) (z Vaultu)“ Lori McKenna & Taylor Swift, skladatelé (Taylor Swift)

„Kdybych byl kovboj“ Jesse Frasure & Miranda Lambert, skladatelé (Miranda Lambert)

„Budu tě milovat až do dne, kdy umřu“ Rodney Crowell & Chris Stapleton, skladatelé (Willie Nelson)

„‚Dokud nemůžeš‘ (VÍTĚZ) Matt Rogers & Ben Stennis, skladatelé (Cody Johnson)

Nejlepší country album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových country nahrávek.

Vyrůstat Luke Combs

palomino Miranda Lambertová

Ashley McBryde uvádí: Lindeville Ashley McBryde

Pokorné hledání Maren Morrisová

Krásný čas (VÍTĚZ) Willie Nelson

Nejlepší album New Age, Ambient nebo Chant

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových vokálních nebo instrumentálních nahrávek new age.

Písně Positano Will Ackerman

Radost Paul Avgerinos

americká mantra Madi Das & Dave Stringer s Bhakti bez hranic

Pasažér Cheryl B. Engelhardt

Mystické zrcadlo (VÍTĚZ) Bílé slunce

Nejlepší improvizované jazzové sólo

Pro instrumentální jazzové sólové vystoupení. Dva rovnocenní interpreti na jedné nahrávce mohou být způsobilí jako jeden příspěvek. Pokud se uvedený sólista objeví na nahrávce účtované jinému interpretovi, jeho jméno je pro identifikaci v závorkách. Pouze singly nebo skladby.)

'Kula (živě)' Ambrose Akinmusire , sólista

„Drž se dál“ Gerald Albright, sólista

'Padající' Melissa Aldana, sólistka

„Call Of The Drum“ Marcus Baylor , sólista

“Cherokee/Koko” John Beasley, sólista

„Ohrožený druh“ (VÍTĚZ) Wayne Shorter & Leo Genovese, sólista

Nejlepší jazzové vokální album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových vokálních jazzových nahrávek.

The Evening: Live at APPARATUS Projekt Baylor

Chvíli počkejte (VÍTĚZ) Samara Joy

Fade To Black Carmen Lundyová

Padesáti Přestup na Manhattanu s WDR Funkhausorchester

Píseň duchů Cécile McLorin šetří

Nejlepší jazzové instrumentální album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových instrumentálních jazzových nahrávek.

New Standards Vol. 1 (VÍTĚZ) Terri Lyne Carrington, Kris Davis, Linda May Han Oh, Nicholas Payton a Matthew Stevens

Žijte v Itálii Peter Erskine Trio

Dlouho pryč Joshua Redman, Brad Mehldau, Christian McBride a Brian Blade

Živě na Detroit Jazz Festival Wayne Shorter, Terri Lyne Carrington, Leo Genovese a esperanza spalding

Paralelní pohyb Yellowjackets

Nejlepší album velkého jazzového souboru

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových souborových jazzových nahrávek.

Pták žije John Beasley, Magnus Lindgren a SWR Big Band

Vzpomínka na Boba Freedmana Ron Carter & The Jazzaar Festival Big Band v režii Christiana Jacoba

Generation Gap Jazz Orchestra (VÍTĚZ) Steven Feifke, Bijon Watson, Generation Gap Jazz Orchestra

Centrální scéna Steve Gadd, Eddie Gomez, Ronnie Cuber & WDR Big Band diriguje Michael Abene

Architektura Bouří Remy Le Boeuf's Assembly Of Shadows

Nejlepší latinsko-jazzové album

Pro vokální nebo instrumentální alba obsahující více než 50 % hrací doby nově nahraného materiálu. Záměrem této kategorie je rozpoznat nahrávky, které představují mísení jazzu s latinskou, ibersko-americkou, brazilskou a argentinskou hudbou tanga.

Fandango U Zdi V New Yorku (VÍTĚZ) Arturo O'Farrill & The Afro Latin Jazz Orchestra s Congra Patria Son Jarocho Collective

kukly Danilo Pérez s The Global Messengers

Jestli budeš Flora Purim

Rytmus a duše Arturo Sandoval

Hudba Ameriky Miguel Zenon

Nejlepší gospelový výkon/píseň

Tato cena se uděluje umělci (umělci) a skladateli (za nové skladby) za nejlepší tradiční křesťanský, kořenový gospel nebo současný gospelový singl nebo skladbu.

'Pozitivní' Erica Campbell; Erica Campbell, Warryn Campbell & Juan Winans, skladatelé

'Když se modlím' SRNA; Dominique Jones & Dewitt Jones , skladatelé

'Království' (VÍTĚZ) Maverick City Music & Kirk Franklin; Kirk Franklin, Jonathan Jay, Chandler Moore & Jacob Poole, skladatelé

„Lepší požehnání“ PJ Morton Hrají: Zacardi Cortez, Gene Moore, Samoht, Tim Rogers & Darrel Walls; PJ Morton , skladatel

'Vstávej' Tye Tribbett; Brandon Jones, Christopher Michael Stevens, Thaddaeus Tribbett & Tye Tribbett, skladatelé

Nejlepší současný křesťanský hudební výkon/píseň

Tato cena se uděluje umělcům a skladatelům (za nové skladby) za nejlepší singl nebo skladbu současné křesťanské hudby (včetně popu, rapu/hip-hopu, latiny nebo rocku).

„Bůh nás opravdu miluje (rozhlasová verze)“ Crowder s Dante Boweem a Maverick City Music; Dante Bowe, David Crowder, Ben Glover & Jeff Sojka, skladatelé

'Tak dobré' SRNA; Chuck Butler, Dominique Jones & Ethan Hulse, skladatelé

„Neboť Bůh je s námi“ pro KING & COUNTRY & Hillary Scott; Josh Kerr, Jordan Reynolds, Joel Smallbone & Luke Smallbone, skladatelé

„Strach není moje budoucnost“ (VÍTĚZ) Maverick City Music & Kirk Franklin; Kirk Franklin, Nicole Hannel, Jonathan Jay, Brandon Lake & Hannah Shackelford, skladatelé

'Svatý navždy' Chris Tomlin; Jason Ingram, Brian Johnson, Jenn Johnson, Chris Tomlin & Phil Wickham, skladatelé

„Hymn of Heaven (rozhlasová verze)“ Phil Wickham; Chris Davenport, Bill Johnson, Brian Johnson & Phil Wickham, skladatelé

Nejlepší gospelové album

Pro alba obsahující více než 50 % doby přehrávání nově nahraných, vokálních, tradičních nebo současných/R&B nahrávek gospelové hudby.

Zemřít žít Maranda Curtisová

Průlom: The Exodus (živě) Ricky Dillard

Jasnost SRNA

Jeden Deluxe (VÍTĚZ) Maverick City Music & Kirk Franklin

Všechny věci nové Tye Tribbett

Nejlepší album současné křesťanské hudby

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nově nahrané, vokální, současné křesťanské hudby, včetně nahrávek popu, rapu/hip hopu, latiny nebo rocku.

Lev Uctívání nadmořské výšky

Dýchat (VÍTĚZ) Maverick City Music

Posmrtný život TobyMac

Vždy Chris Tomlin

Můj Ježíši Anne Wilsonové

Nejlepší Roots Gospel Album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nově nahrané, vokální, tradiční/kořenové gospelové hudby, včetně nahrávek country, jižanského gospelu, bluegrassu a Americana.

Jen chvalme Pána Vokální kapela Gaither

Vyznání – irské americké kořeny Keith a Kristyn Getty

Rodina Willieho Nelsona Willie Nelson

2:22 Karen Peck a New River

Městský hymnus (VÍTĚZ) Pochodový orchestr státní univerzity v Tennessee

Nejlepší latinsko-popové album

Pro alba obsahující více než 50 % doby přehrávání nových latinsko-popových nahrávek.

AERIE Christina Aguilera

Pasieros (VÍTĚZ) Rubén Blades a Boca Livre

Zevnitř ven Camilo

CESTOVATEL fonseca

Dharma + Sebastian Yatra

Nejlepší městské hudební album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových nahrávek Música Urbana.

TRAP CAKE, VOL. 2 rauw alejandro

Léto bez tebe (VÍTĚZ) Zlý králíček

LEGENDA Tatínek Yankee

167 farruko

Páska o lásce a sexu Maluma

Nejlepší latinsko-rockové nebo alternativní album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nového latinskoamerického rocku nebo alternativních nahrávek.

Jídlo Cimafunk

inkoust a čas Jorge Drexler

1940 Carmen mon laferte

Alegorie Gabby Moreno

Divoká léta Fito Paez

MOTOMAMI (VÍTĚZ) Rosalía

Nejlepší regionální mexické hudební album (včetně Tejano)

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových regionálních mexických nahrávek (banda, norteño, corridos, gruperos, mariachi, ranchera a Tejano).

včelí královna chiquis

Píseň pro Mexiko – muzikál (VÍTĚZ) Natalia Lafourcadeová

The Reunion (Deluxe) Severní tygři

EP číslo 1 Outlaw Christian Nodal

Chci tě vidět (Deluxe) Marco Antonio Solis

Nejlepší tropické latinské album

Pro alba obsahující více než 50 % doby přehrávání nových tropických latinských nahrávek.

Pa'lla já jdu (VÍTĚZ) Marc Anthony

Chci tě vidět šťastného Svatá Cecílie

Strana A Strana B Victor Manuelle

Legendární Tito Nieves

Latinské obrázky Španělský Harlem Orchestra

Cumbiana II Carlos Vives

Nejlepší výkon American Roots

Pro nové vokální nebo instrumentální nahrávky American Roots. To je pro vystoupení ve stylu kteréhokoli ze subžánrů zahrnutých v oblasti American Roots Music včetně bluegrassu, blues, folku nebo regionálních kořenů. Cena pro umělce (umělce).

„Jednoho dne to všechno dá smysl (Bluegrassová verze)“ Bill Anderson s Dolly Parton

„Život podle Raechel“ Madison Cunningham

'Ach Betty' Fantastický Negrito

„Stompin‘ Ground“ (VÍTĚZ) Aaron Neville se špinavým tuctem dechovky

'Marnotratná dcera' Aoife O'Donovan a Allison Russell

Nejlepší Americana Performance

Pro nové vokální nebo instrumentální vystoupení Americana. Cena pro umělce (umělce).

„Stříbrný měsíc [Pocta Michaelu Nesmithovi]“ Eric Alexandrakis

„Tady to máš znovu“ Spící za volantem s Lyle Lovett

'Zpráva' Blind Boys Of Alabama Představovat černé housle

„Ty a já na skále“ Brandi Carlile Hrají: Lucius

„Vymyšlená mysl“ (VÍTĚZ) Bonnie Raittová

Nejlepší píseň American Roots

Cena skladatelů. Zahrnuje Americana, bluegrass, tradiční blues, současné blues, lidové nebo regionální kořenové písně. Píseň je způsobilá, pokud byla poprvé vydána nebo pokud poprvé dosáhla význačnosti během roku způsobilosti. (Jména interpretů jsou uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

'Jasná hvězda' Anaïs Mitchell , skladatel (Anaïs Mitchell)

'Navždy' Sheryl Crow & Jeff Trott, skladatelé (Sheryl Crow)

“Vysoký a osamělý” T Bone Burnett & Robert Plant, skladatelé (Robert Plant & Alison Krauss)

„Jen tak“ (VÍTĚZ) Bonnie Raitt , skladatel (Bonnie Raitt)

'Marnotratná dcera' Tim O'Brien & Aoife O'Donovan, skladatelé (Aoife O'Donovan & Allison Russell)

„Ty a já na skále“ Brandi Carlile, Phil Hanseroth & Tim Hanseroth, skladatelé (Brandi Carlile Featuring Lucius)

Nejlepší americké album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových vokálních nebo instrumentálních nahrávek Americana.

V těchto tichých dnech (VÍTĚZ) Brandi Carlile

Věci se dějí tak Dr. Johne

Dobré být… Keb'Mo'

Zvedněte střechu Robert Plant a Alison Krauss

Přesně takhle… Bonnie Raittová

Nejlepší bluegrassové album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových vokálních nebo instrumentálních bluegrassových nahrávek.

Směrem k The Fray Neslavní Stringdusters

Téměř hrdý Kapela Del McCoury

Volám tě z mé hory Petr Rowan

Křivý strom (VÍTĚZ) Molly Tuttle & Golden Highway

Vyjděte ven Yonder Mountain String Band

Nejlepší tradiční bluesové album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových vokálních nebo instrumentálních tradičních bluesových nahrávek.

Heavy Load Blues Gov’t Mule

Blues nelžou Buddy Guy

Nastupte na palubu (VÍTĚZ) Taj Mahal a Ry Cooder

Slunce svítí dolů John Mayall

Syn Mississippi Charlie Musselwhite

Nejlepší současné bluesové album

Pro alba obsahující více než 50 % doby přehrávání nových vokálních nebo instrumentálních nahrávek současného blues.

Hotovo Příliš daleko Shemekia Copelandová

Koruna Eric Wales

Údržba krevní linie Ben Harper

Vyplout North Mississippi Allstars

Bratr Johnny (VÍTĚZ) Edgar Winter

Nejlepší lidové album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových vokálních nebo instrumentálních folkových nahrávek.

Spellbound Judy Collinsová

Odhalovač (VÍTĚZ) Madison Cunningham

Světlo Na konci čáry Janis Ian

Věk Apatie Aoife O'Donovan

Peklo na Kostelní ulici Bratři Punch

Nejlepší regionální hudební album Roots

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových vokálních nebo instrumentálních nahrávek regionálních kořenů.

Úplný kruh Sean Ardoin a Kreole Rock And Soul Featuring LSU Golden Band from Tigerland

Natalie Noelani Natalie Ai Kamauu

Halau Hula Keali'i O Nalani – živě v Getty Center Halau Hula Royal Of Nalani

Šťastný muž Nathan & The Zydeco Cha Chas

Živě na New Orleans Jazz & Heritage Festival 2022 (VÍTĚZ) Ranky Tanky

Nejlepší reggae album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových reggae nahrávek.

Kalling (VÍTĚZ) Kabakova pyramida

Nadaný Káva

Scorcha Sean Paul

Potřetí The Charm Jsou to protossové

Com Fly Wid Mi Shaggy

Nejlepší globální hudební vystoupení

Pro nové vokální nebo instrumentální nahrávky Global music.

'Udhero na' Arooj Aftab a Anoushka Shankar

'Dej mi lásku' Matt B a Eddy Kenzo

“Poslední poslední” Chlapec Burna

'Neva Bow Down' Rocky Dawuni s Blvk H3ro

'Bayethe' (VÍTĚZ) Wouter Kellerman, Zakes Bantwini & Nomcebo Zikode

Nejlepší globální hudební album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových vokálních nebo instrumentálních nahrávek Global Music.

Start Indický soubor Berklee

Lásko, Damini Chlapec Burna

Královna ze Sáby Angélique Kidjo a Ibrahim Maalouf

Mezi námi… (živě) Anoushka Shankar, Metropole Orkest a Jules Buckley s Manu Delago

Sakura (VÍTĚZ) Takumiho čas

Nejlepší dětské hudební album

Pro alba obsahující více než 50 % hrací doby nových hudebních nahrávek nebo mluveného slova, které jsou vytvořeny a určeny speciálně pro děti.

Do Malého Modrého Domu Wendy a DB

Báječné Lucky Diaz And The Family Jam Band

Pohyb (VÍTĚZ) Abecední rockeři

Připravit - pozor - teď! Divinity Roxx

Vesmírný kadet Justin Roberts

Nejlepší zvuková kniha, vyprávění a nahrávka vyprávění

Chovej se, jako bys měl nějaký rozum Jamie Foxx

Vše o mně!: Můj pozoruhodný život v showbyznysu Mel Brooks Mel Brooks

Aristoteles a Dante se ponoří do vod světa lin manuel miranda

Hledání mě (VÍTĚZ) Viola Davisová

Hudba je historie Questlove

Nejlepší album poezie mluveného slova

Pro alba obsahující více než 50 % doby přehrávání nových nahrávek poezie mluveného slova.

Černoši jsou vzácní Ethelbert Miller

Zavolejte nám, co nosíme: básně Amanda Gormanová

Skrytí V Obyčejném Pohledu Malcolm-Jamal Warner

Básník, který seděl u dveří (VÍTĚZ) J. Ivy

Budete něčí předek. Jednejte podle toho. Amir Solomon

Nejlepší komediální album

Pro alba obsahující více než 50 % doby přehrávání nových nahrávek.

Blíže (VÍTĚZ) Dave Chappelle

Komedie Monstrum Jim Gaffigan

Malý mozek, malý talent Randy Rainbow

Promiňte Louis CK

Všichni křičíme Patton Oswalt

Nejlepší album hudebního divadla

Pro alba obsahující více než 51 % hrací doby nových nahrávek. Ocenění hlavnímu zpěvákovi (zpěvákům) a producentovi alba 50 % nebo více hrací doby alba. Textař(é) a skladatel(é) s 50 % nebo více partitury nové nahrávky mají nárok na Cenu, pokud žádná předchozí nahrávka dané partitury nebyla nominována v této kategorii.

Caroline, Nebo Změna John Cariani, Sharon D Clarke, Caissie Levy & Samantha Williams, hlavní vokalisté; Van Dean, Nigel Lilley, Lawrence Manchester, Elliot Scheiner & Jeanine Tesori, producenti; Jeanine Tesori, skladatelka; Tony Kushner , textař (New Broadway Cast)

Into The Woods (2022 Broadway Cast Recording) (VÍTĚZ) Sara Bareilles, Brian d’Arcy James, Patina Miller & Phillipa Soo, hlavní vokalisté; Rob Berman & Sean Patrick Flahaven, producenti (Stephen Sondheim, skladatel a textař) (2022 Broadway Cast)

MJ Muzikál Myles Frost & Tavon Olds-Sample, hlavní vokalisté; David Holcenberg, Derik Lee & Jason Michael Webb, producenti (původní Broadway Cast)

Pane sobotní večer Shoshana Bean, Billy Crystal, Randy Graff & David Paymer, hlavní vokalisté; Jason Robert Brown, Sean Patrick Flahaven & Jeffrey Lesser, producenti; Jason Robert Brown, skladatel; Amanda Green , textař (původní Broadway Cast)

Šest: Živě na premiéru Joe Beighton, Tom Curran, Sam Featherstone, Paul Gatehouse, Toby Marlow & Lucy Moss, producenti; Toby Marlow & Lucy Moss, skladatelé / textaři (původní Broadway Cast)

Podivná smyčka Jaquel Spivey, hlavní zpěvák; Michael Croiter, Michael R. Jackson, Charlie Rosen & Rona Siddiqui, producenti; Michael R. Jackson, skladatel a textař (původní Broadway Cast)

Nejlepší kompilace soundtracku pro vizuální média

Ocenění hlavnímu umělci a/nebo „studiovému“ producentovi většiny skladeb na albu. V případě neexistence obou udělte cenu jednomu nebo dvěma jednotlivcům, kteří jsou aktivně zodpovědní za koncept a hudební směřování alba a za výběr umělců, písní a producentů, podle potřeby. Ocenění také obdrží náležitě uznaný hudební dozor (y).

Elvisi (Různí umělci)

Kouzlo (VÍTĚZ) (Různí umělci)

Stranger Things : Soundtrack ze série Netflix, sezóna 4 (vol. 2) (Různí umělci)

Top Gun: Maverick Harold Faltermeyer, Lady Gaga, Hans Zimmer a Lorne Balfe

West Side Story (Různí umělci)

Nejlepší soundtrack pro vizuální média (zahrnuje film a televizi)

Ocenění skladateli za originální partituru vytvořenou speciálně pro aktuální legitimní film, televizní pořad nebo seriál nebo jiná vizuální média nebo jako doprovod k nim.

Batman Michael Giacchino , skladatel

Kouzlo (VÍTĚZ) Germaine Franco, skladatel

Není čas zemřít Hans Zimmer , skladatel

Síla Psa Jonny Greenwood , skladatel

Posloupnost : Sezóna 3 Nicholas Britell , skladatel

Nejlepší skóre soundtrack pro videohry a další interaktivní média

Ocenění pro skladatele za originální skóre vytvořené speciálně pro videohry a další interaktivní média nebo jako doplněk k nim.

Alien: Fireteam Elite Austin Wintory , skladatel

Assassin’s Creed Valhalla: Dawn Of Ragnarok (VÍTĚZ) Stephanie Economou , skladatel

Call Of Duty: Vanguard Bear McCreary, skladatel

Marvel's Guardians of the Galaxy Richard Jacques , skladatel

Starý svět Christopher Tin , skladatel

Nejlepší píseň napsaná pro vizuální média

Cena pro skladatele. Za píseň (melodii a text) napsanou speciálně pro film, televizi, videohry nebo jiná vizuální média a poprvé vydaná během roku způsobilosti. (Jména interpretů jsou uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

„Buď naživu“ [Od král Richard ] Beyoncé & Darius Scott Dixson, skladatelé (Beyoncé)

'Carolina' [Od Kde zpívají Crawdads ] Taylor Swift , skladatel (Taylor Swift)

„Drž mě za ruku“ [Od Top Gun: Maverick ] Bloodpop® & Stefani Germanotta, skladatelé (Lady Gaga)

„Keep Rising (The Woman King)“ [Od Žena král ] Angelique Kidjo, Jeremy Lutito & Jessy Wilson, skladatelé (Jessy Wilson Featuring Angelique Kidjo)

„Nikdo jako U“ [Od Zčervenání ] Billie Eilish & Phineas O'Connell, skladatelé (4*Town, Jordan Fisher, Phineas O'Connell, Josh Levi, Topher Ngo, Grayson Villanueva)

„Nemluvíme o Brunovi“ [Od Kouzlo ] (VÍTĚZ) Lin-Manuel Miranda, skladatel (Carolina Gaitán – La Gaita, Mauro Castillo, Adassa, Rhenzy Feliz, Diane Guerrero, Stephanie Beatriz & Encanto – obsazení)

Nejlepší instrumentální skladba

Cena skladatele za původní skladbu (nikoli adaptaci) poprvé vydanou během roku způsobilosti. Pouze singly nebo skladby.

'Africké příběhy' Paquito D'Rivera , skladatel (Tasha Warren & Dave Eggar)

'Neviditelná země' Miguel Zenón , skladatel (Miguel Zenón, José Antonio Zayas Cabán, Ryan Smith & Casey Rafn)

“Borders Suite: Al-Musafir Blues” Danilo Pérez, skladatel (Danilo Pérez Featuring The Global Messengers)

Útočiště“ (VÍTĚZ) Geoffrey Keezer , skladatel ( Geoffrey Keezer )

'Snímky' Pascal Le Boeuf, skladatel (Tasha Warren & Dave Eggar)

Nejlepší aranžmá, instrumentální nebo A Cappella

Cena aranžéra. (Jména interpretů jsou uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

„As Days Go By“ (Aranžmá ústřední melodie na rodině záleží) Armand Hutton, aranžér (Armand Hutton Featuring Terrell Hunt & Just 6)

'Jak hluboká je tvá láska' Matt Cusson, aranžér (Kings Return)

„Hlavní názvy“ (Doctor Strange In The Multiverse Of Madness) Danny Elfman, aranžér (Danny Elfman)

“Minnesota, WI” Remy Le Boeuf, zařiď (Remy Le Boeuf)

„Scrapple From The Apple“ (VÍTĚZ) John Beasley, aranžér (Magnus Lindgren, John Beasley & The SWR Big Band s Martinem Aeurem)

Nejlepší aranžmá, nástroje a zpěv

Cena aranžéra. (Jména interpretů jsou uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

'Ať se to stane' Louis Cole, aranžér (Louis Cole)

'Nikdy nebudu sám' Jacob Collier, aranžér (Jacob Collier Featuring Lizzy McAlpine & John Mayer)

„Optimistické hlasy / No Love Dying“ Cécile McLorin Salvant, aranžér (Cécile McLorin Salvant)

„Songbird (orchestrální verze)“ (VÍTĚZ) Vince Mendoza, aranžér (Christine McVie)

'2 + 2 = 5 (příj. Nathan Schram)' Nathan Schram & Becca Stevens, aranžéři (Becca Stevens & Attacca Quartet)

Nejlepší nahrávací balíček

Začátek bez začátku (VÍTĚZ) Chun-Tien Hsia & Qing-Yang Xiao, umělečtí ředitelé (Tamsui-Kavalan Chinese Orchestra)

Potápěči William Stichter, umělecký ředitel ( Soporus )

Všechno bylo Krásné Mark Farrow, umělecký ředitel (Spiritualized)

Telos Ming Liu, umělecký ředitel (Fann)

Voyeurista Tnsn Dvsn, umělecký ředitel (Underoath)

Nejlepší balení v krabici nebo speciální limitovaná edice

Umělci inspirovaní hudbou: Interscope Reimagined Josh Abraham, Steve Berman, Jimmy Iovine, John Janick & Jason Sangerman, umělečtí ředitelé (Various Artists)

Velký nepořádek Berit Gwendolyn Gilma, umělecký ředitel (Danny Elfman)

Černé pumy (sběratelská edice box set) Jenna Krackenberger, Anna McCaleb & Preacher, umělečtí ředitelé (Black Pumas)

Rezervovat Paul Sahre, umělecký ředitel (They Might Be Giants)

Dovnitř a ze zahrady: Madison Square Garden ’81 ’82 ’83 (VÍTĚZ) Lisa Glines, Doran Tyson & Dave Van Patten, umělečtí ředitelé (The Grateful Dead)

Nejlepší poznámky k albu

American Clavé Recordings Fernando González, autor poznámek k albu (Astor Piazzolla)

Andy Irvine a Paul Brady Gareth Murphy, autor poznámek k albu (Andy Irvine & Paul Brady)

Harry Partch, 1942 John Schneider, autor poznámek k albu (Harry Partch)

Životní dílo: Retrospektiva Ted Olson, autor poznámek k albu (Doc Watson)

Yankee Hotel Foxtrot (20th Anniversary Super Deluxe Edition) (VÍTĚZ) Bob Mehr, autor poznámek k albu (Wilco)

Nejlepší historické album

Against The Odds: 1974-1982 Tommy Manzi, Steve Rosenthal & Ken Shipley, producenti kompilace; Michael Graves, masteringový inženýr; Tom Camuso, restaurátorský inženýr (Blondie)

The Goldberg Variations – The Complete Unreleased 1981 Studio Sessions Robert Russ, producent kompilace; Martin Kistner, masteringový inženýr (Glenn Gould)

Životní dílo: Retrospektiva Scott Billington, Ted Olson & Mason Williams, producenti kompilace; Paul Blakemore, masteringový inženýr (Doc Watson)

Komu se to může týkat… Jonathan Sklute, producent kompilace; Kevin Marques Moo, masteringový inženýr (Freestyle Fellowship)

Yankee Hotel Foxtrot (20th Anniversary Super Deluxe Edition) (VÍTĚZ) Cheryl Pawelski & Jeff Tweedy, producenti kompilace; Bob Ludwig, masteringový inženýr (Wilco)

Skladatel roku, neklasický

Cena skladatele. (Jména umělců jsou uvedena v závorkách.)

Amy Allen Pro mé přátele (King Princess) (S) Nejtěžší část (Alexander23) (S) Kdybychom byli večírek (Alexander23) (S) If You Love Me (Lizzo) (T) Kouzelná hůlka (Alexander23) (T) Matilda (Harry Styles) (T) Move Me (Charli XCX) (T) Škoda (královská princezna) (S) Vicious (Sabrina Carpenter) (S)

Nija Charlesová Útulný (Beyoncé) (T) Ex For A Reason (Summer Walker with JT From City Girls) (T) Good Love (City Girls Featuring Usher) (S) Iykyk (Lil Durk Featuring Ella Mai & A Boogie Wit Da Hoodie) (T) Lobby (Anitta & Missy Elliott) (S) Ride For You (Meek Mill Featuring Kehlani) (T) Sweetest Pie (Megan Thee Stallion & Dua Lipa) (S) mandarinka (Kehlani) (T) Zahoď to (Summer Walker) (T)

Tobias Jesso Jr. (VÍTĚZ) Přátelé (Harry Styles) (T)} Mohu to dostat (Adele) (T)} Careless (FKA Twigs s Danielem Caesarem) (T) No tak Baby Cry (Orville Peck) (T) Tečkované čáry (King Princess) (T) Let You Go (Diplo & TSHA) (S) Žádný dobrý důvod (Omar Apollo) (T) Děkuji píseň (FKA Twigs) (T) Být milován (Adele) (T)

Sen Break My Soul (Beyoncé) (S) Church Girl (Beyoncé) (T) Energie (Beyoncé) (T) Já jsem ta dívka (Beyoncé) (T) Mercedes (Brent Faiyaz) (S) Rock N Roll (Pusha T včetně Kanye Westa a Kid Cudiho) (T) Rolling Stone (Brent Faiyaz) (T) Letní renesance (Beyoncé) (T) Thique (Beyonce) (T)

Laura Veltzová Hudba na pozadí (Maren Morris) (T) Feed (Demi Lovato) (T) Humble Quest (Maren Morris) (T) Bolest (Ingrid Andress) (T) 29 (Demi Lovato) (T)

Nejlepší upravené album, neklasické

Inženýrská cena. (Jména umělců jsou uvedena v závorkách.)

Dospívání George Nicholas & Ryan Schwabe, inženýři; Ryan Schwabe, masteringový inženýr (Baynk)

Černé rádio III Daniel Farris, Tiffany Gouché, Keith Lewis, Musiq Soulchild, Reginald Nicholas, Q-Tip, Amir Sulaiman, Michael Law Thomas & Jon Zacks, inženýři; Chris Athens, masteringový inženýr (Robert Glasper)

Chloë a příští 20. století Dave Cerminara & Jonathan Wilson, inženýři; Adam Ayan, masteringový inženýr (otec John Misty)

Harryho dům (VÍTĚZ) Jeremy Hatcher, Oli Jacobs, Nick Lobel, Mark „Spike“ Stent & Sammy Witte, inženýři; Randy Merrill, masteringový inženýr (Harry Styles)

Mokrá noha Jon McMullen, Joshua Mobaraki, Alan Moulder & Alexis Smith, inženýři; Matt Colton, masteringový inženýr (Wet Leg)

Producent roku, neklasický

Cena producenta. (Jména umělců jsou uvedena v závorkách.)

Jack Antonoff (VÍTĚZ) Vše příliš dobře (10minutová verze) (Taylor’s Version) (From The Vault) (Taylor Swift) (T) Taneční horečka (Florence + The Machine) (A) Stále věřím (Diana Ross) (T) Minions: The Rise Of Gru (různí umělci) (A) Part Of The Band (1975) (S)

A Auerbach Dropout Boogie (The Black Keys) (A) Hodní a zlí (Bratři Gutiérrezové) (T) Nightmare Daydream (The Velveteers) (A) Rich White Honky Blues (Hank Williams Jr.) (A) Něco vypůjčeného, ​​něco nového: Pocta Johnu Andersonovi (různí umělci) (A) Strange Time to Be Alive (Early James) (A) Sweet Unknown (keramické zvíře) (A) Tři bratři (Gutiérrez Brothers) (T) Mladá krev (Marcus King) (A)

Boi-1da Chronicles (Cordae Featuring H.E.R. & Lil Durk) (T) Churchill Downs (Jack Harlow s Drakem) (T) Vyhřívaný (Beyoncé) (T) Mafia (Travis Scott) (S) N95 (Kendrick Lamar) (T) Nail Tech (Jack Harlow) (T) Not Another Love Song (Ella Mai) (T) Zjizvený (Giveon) (T) Silent Hill (Kendrick Lamar) (T)

Génius Tlačítka (Steve Lacy) (T) Count Me Out (Kendrick Lamar) (T) Die Hard (Kendrick Lamar) (T) DJ Quik (Vince Staples) (T) Otec čas (Kendrick Lamar se Samphou) (T) Give You The World (Steve Lacy) (T) Merkur (Steve Lacy) (T) Zrcadlo (Kendrick Lamar) (T) Rich Spirit (Kendrick Lamar) (T)

Dernst 'D'mile' Emile II Candy Drip (Lucky Daye) (A) Večer se Silk Sonic (Bruno Mars, Anderson .Paak And Silk Sonic) (A) Dobré ráno, nádherná (Mary J. Blige) (S) Někdy se cítím jako dítě bez matky (Jazmine Sullivan) (S)

Nejlepší remixovaná nahrávka

Cena remixéra. (Jména interpretů jsou pro identifikaci uvedena v závorkách.) Pouze singly nebo skladby.

About Damn Time“ (Purple Disco Machine Remix) (VÍTĚZ) Purple Disco Machine, remixér (Lizzo)

„BREAK MY SOUL“ (Terry Hunter Remix) Terry Hunter, remixér (Beyonce)

„Easy Lover“ (Four Tet Remix) Four Tet, remixér (Ellie Goulding)

„Slow Song“ (Paul Woolford Remix) Paul Woolford, remixér (The Knocks & Dragonette)

„Too Late Now“ (Soulwax Remix) Soulwax, remixery (Wet Leg)

Nejlepší pohlcující zvukové album

Pro vokální nebo instrumentální alba jakéhokoli žánru. Musí být komerčně vydána na DVD-Audio, DVD-Video, SACD, Blu-Ray nebo vypálených kopiích pouze ke stažení/pouze streamování a musí poskytovat nový pohlcující mix čtyř nebo více kanálů. Cena pro pohlcujícího mixového inženýra, pohlcujícího producenta (pokud existuje) a pohlcujícího masteringového inženýra (pokud existuje).

AERIE Jaycen Joshua, pohlcující mix inženýr; Jaycen Joshua, pohlcující masteringový inženýr (Christina Aguilera)

Božské přílivy (VÍTĚZ) Eric Schilling, pohlcující mix inženýr; Stewart Copeland, Ricky Kej & Herbert Waltl, pohlcující producenti (Stewart Copeland & Ricky Kej)

Vzpomínky...Neotvírat Mike Piacentini, pohlcující mix inženýr; Mike Piacentini, pohlcující inženýr masteringu; Adam Alpert, Alex Pall, Jordan Stilwell & Andrew Taggart, pohlcující producenti (The Chainsmokers)

Obraz neviditelného – zaměření 1 Jim Anderson, pohlcující mix inženýr; Morten Lindberg & Ulrike Schwarz, pohlcující masteringoví inženýři; Jane Ira Bloom & Ulrike Schwarz, pohlcující producenti (Jane Ira Bloom)

Tuvayhun — Blahoslavenství pro zraněný svět Morten Lindberg, pohlcující mix inženýr; Morten Lindberg, pohlcující inženýr masteringu; Morten Lindberg, pohlcující producent (Nidarosdomens Jentekor & Trondheim sólisté)

Nejlepší upravené album, klasika

Inženýrská cena. (Jména umělců jsou uvedena v závorkách.)

Bates: Philharmonia Fantastique – The Making Of The Orchestra (VÍTĚZ) Shawn Murphy, Charlie Post & Gary Rydstrom, inženýři; Michael Romanowski, masteringový inženýr (Edwin Outwater & Chicago Symphony Orchestra)

Beethoven: Symfonie č. 6; Stucky: Tiché jaro Mark Donahue, inženýr; Mark Donahue, masteringový inženýr (Manfred Honeck & Pittsburgh Symphony Orchestra)

Perspektivy Jonathan Lackey, Bill Maylone & Dan Nichols, inženýři; Joe Lambert, masteringový inženýr (Third Coast Percussion)

Tuvayhun – Blahoslavenství pro zraněný svět Morten Lindberg, inženýr; Morten Lindberg, masteringový inženýr (Anita Brevik, Nidarosdomens Girls' Choir & Trondheim sólisté)

Williams: Houslový koncert č. 2 a vybraná filmová témata Bernhard Güttler, Shawn Murphy & Nick Squire, inženýři; Christoph Stickel, masteringový inženýr (Anne-Sophie Mutter, John Williams & Boston Symphony Orchestra)

Producent roku, klasická hudba

Cena producenta. (Jména umělců jsou uvedena v závorkách.)

Jonathan Allen Aspire (Seunghee Lee, JP Jofre, Enrico Fagone & London Symphony Orchestra) (A) Cooper: Continuum (Jessica Cottis, Adjoah Andoh, Clio Gould & The Oculus Ensemble) (A) Muse (Sheku Kanneh-Mason & Isata Kanneh-Mason) (A) Původ (Lucie Horsch) (A) Saudade (Pliny Fernandes) (A) Schubert: Zimní cesta (Benjamin Appl) (A) Tajné milostné dopisy (Lisa Batiashvili, Yannik Nézet-Séguin & Philadelphia Orchestra) (A) Song (Sheku Kanneh-Mason) (A)

Christopher Franke Brahms & Berg: Houslové koncerty (Christian Tetzlaff, Robin Ticciati & Deutsches Symphonie-Orchester Berlin) (A) John Williams – Berlínský koncert (John Williams a Berlínská filharmonie) (A) Mendelssohn: Klavírní koncerty (Lars Vogt & Orchester de Chambre de Paris) (A) Mozart: Kompletní klavírní sonáty (Elisabeth Leonskaja) (A) Mozart a Mambo: Kubánské tance (Sarah Willis, Jose Antonio Mendez Padron & Havana Lyceum Orchestra) (A)

James Ginsburg Takoví, jací jsme (Julian Velasco) (A) Avant L’Orage – Francouzská smyčcová tria (Black Oak Ensemble) (A) Drahokamy z Arménie (Aznavoorian Duo) (A) Stephenson: Symfonie č. 3, ‚Visions‘ (Vladimir Kulenovic & Lake Forest Symphony) (A) Tria ze současného Chicaga (Lincoln Trio) (A) Když nejsou slova – revoluční díla pro hoboj a klavír (Alex Klein & Phillip Bush) (A)

Elaine Martone Beethoven: Poslední sonáty (Gerardo Teissonnière) (A) Velké věci (Icarus Quartet) (A) Perspektivy (Third Coast Percussion) (A) Schnittke: Koncert pro klavír a smyčce; Prokofjev: Symfonie č. 2 (Yefim Bronfman, Franz Welser-Möst & The Cleveland Orchestra) (A) Strauss: Three Tone Poems (Franz Welser-Möst & The Cleveland Orchestra) (A) Po další reflexi (John Wilson) (A)

Judith Sherman (VÍTĚZ) Akiho: Oculus (různí umělci) (A) Bach, C.P.E.: Sonáty a Rondos (Marc-André Hamelin) (A) Bolcom: The Complete Rags (Marc-André Hamelin) (A) Felix & Fanny Mendelssohn: Smyčcové kvartety (Takácsovo kvarteto) (A) Huang Ro’s A Dust In Time (Del Sol Quartet) (A) Je to jako (Eunbi Kim) (A) Leon: My Piano Keys (Adam Kent) (A) Houslová odysea (Itamar Zorman & Ieva Jokubaviciute) (A) Díla Florence Price, Jessie Montgomery, Valerie Coleman (Michael Repper & New York Youth Symphony) (A)

Nejlepší orchestrální výkon

Cena dirigentovi a orchestru.

„Adams, John Luther: Sila – The Breath Of The World“ Doug Perkins, dirigent (hudebníci Katedry komorní hudby University Of Michigan & University Of Michigan Percussion Ensemble)

'Dvořák: Symfonie č. 7-9' Gustavo Dudamel, dirigent (Los Angeles Philharmonic)

„Eastman: Zůstaň u toho“ Christopher Rountree, dirigent (Wild Up)

„John Williams – Berlínský koncert“ John Williams, dirigent (Berliner Philharmoniker)

„Díla Florence Price, Jessie Montgomery, Valerie Coleman“ (VÍTĚZ) Michael Repper, dirigent (New York Youth Symphony)

Nejlepší operní nahrávka

Cena pouze pro dirigenta, producenta alba a hlavních sólistů a skladatele a libretistu (pokud existuje) pouze za operní nahrávku ve světové premiéře.

'Aucoin: Eurydice' Yannick Nézet-Séguin, dirigent; Barry Banks, Nathan Berg, Joshua Hopkins, Erin Morley & Jakub Józef Orliński; David Frost, producent (The Metropolitan Opera Orchestra; The Metropolitan Opera Chorus)

„Blanchard: Fire Shut Up In My Bones“ (VÍTĚZ) Yannick Nézet-Séguin, dirigent; Angel Blue, Will Liverman, Latonia Moore & Walter Russell III; David Frost, producent (The Metropolitan Opera Orchestra; The Metropolitan Opera Chorus)

„Davis: X – Život a časy Malcolma X“ Gil Rose, dirigent; Ronnita Miller, Whitney Morrison, Victor Robertson & Davóne Tines; Gil Rose, producent (Boston Modern Orchestra Project; Odyssey Opera Chorus)

Nejlepší sborový výkon

Cena dirigentovi a sborovému řediteli a/nebo sbormistrovi tam, kde je to vhodné, a sborové organizaci/souboru.

'Bach: St. John Passion' John Eliot Gardiner, dirigent (angličtí barokní sólisté; Monteverdi Choir)

„Narozen“ (VÍTĚZ) Donald Nally, dirigent (Dominic German, Maren Montalbano, Rebecca Myers & James Reese; The Crossing)

„Verdi: Requiem – The Met vzpomíná na 11. září“ Yannick Nézet-Séguin, dirigent; Donald Palumbo, sbormistr (Michelle DeYoung, Eric Owens, Ailyn Perez & Matthew Polenzani; The Metropolitan Opera Orchestra; The Metropolitan Opera Chorus)

Nejlepší komorní hudba/výkon malého souboru

Pro nové nahrávky děl s komorním nebo malým souborem (24 nebo méně členů, bez dirigenta). Jedna cena pro soubor a jedna cena pro dirigenta, pokud existuje.

„Beethoven: Kompletní smyčcové kvartety, svazek 2 – Střední kvartety“ Doverské kvarteto

'Hudební vzpomínky' Neave Trio

'Perspektivy' Třetí pobřežní perkuse

'Shaw: Evergreen' (VÍTĚZ) Útočné kvarteto

„Co je americké“ PUBLIKvartet

Nejlepší klasické instrumentální sólo

Cena instrumentálnímu sólistovi (sólistům) a případně dirigentovi.

„Abels: Izolační variace“ Hilary Hahn

„Bach: Umění života“ Daniil Trifonov

'Beethoven: Diabelliho variace' Mitsuko Uchida

„Dopisy pro budoucnost“ (VÍTĚZ) Čas pro tři; Xian Zhang, dirigent (The Philadelphia Orchestra)

„Noc v Horním Městě – hudba Zorana Krajaciče“ Mak Grgić

Nejlepší klasické sólové vokální album

Ocenění: zpěvák (zpěváci), spolupracující umělec (umělci) (např. klavíristé, dirigenti, komorní skupiny) Producent (producenti), nahrávací inženýři/mixéři s více než 50 % hrací doby nového materiálu.

ráj Joyce DiDonato, sólistka; Maxim Emelyanychev, dirigent (Il Pomo D'Oro)

Jak vás najdu Sasha Cooke, sólista; Kirill Kuzmin, klavírista

Okpebholo: Pane, jak sem přišel? Will Liverman, sólista; Paul Sánchez , klavírista (J'Nai Bridges & Caen Thomason-Redus)

Stranger – Works For Tenor Nico Muhly Nicholas Phan, sólista (Eric Jacobson; Brooklyn Rider & The Knights; Reginald Mobley)

Hlas přírody – antropocén (VÍTĚZ) Renée Fleming, sólistka; Yannick Nézet-Séguin , klavírista

Nejlepší klasické kompendium

Ocenění pro umělce (umělce) a pro producenty a inženýry alba za více než 50 % hrací doby alba a pro skladatele a libretistu (pokud existuje) s více než 50 % hrací doby světové premiéry pouze nahrávání.

„Příběh o adopci“ (VÍTĚZ) Starr Parodi & Kitt Wakeley; Jeff Fair, Starr Parodi & Kitt Wakeley, producenti

'Toužit' JP Jofre & Seunghee Lee; Enrico Fagone, dirigent; Jonathan Allen, producent

“Koncert pro Ukrajinu” Yannick Nézet-Séguin, dirigent; David Frost, producent

„Ztracení ptáci“ Voces8; Barnaby Smith & Christopher Tin, dirigenti; Sean Patrick Flahaven & Christopher Tin, producenti

Nejlepší současná klasická skladba

Cena skladatele. (Za současnou klasickou skladbu komponovanou za posledních 25 let a poprvé vydanou během roku způsobilosti.) Cena libretistovi, je-li relevantní.

“Akiho: Ligneous Suite” Andy Akiho , skladatel (Ian Rosenbaum & Dover Quartet)

'Bermel: Intonace' Derek Bermel , skladatel (Jack Quartet)

„Gubaidulina: Boží hněv“ Sofia Gubaidulina , skladatel (Andris Nelsons & Gewandhausorchester)

„Puts: Contact“ (VÍTĚZ) Kevin Puts , skladatel (Xian Zhang, Time for Three & The Philadelphia Orchestra)

„Simon: Requiem For The Enslaved“ Carlos Simon , skladatel (Carlos Simon, MK Zulu, Marco Pavé & Hub New Music)

Nejlepší hudební video

Cena pro umělce, videorežiséra a video producenta.

„Easy On Me“ Adéla Xavier Dolan, videorežisér; Xavier Dolan & Nancy Grant, producenti videa

“Ještě přijde” BTS Yong Seok Choi, videorežisér; Tiffany Suh, video producent

'Žena' Doja kočka Child., videorežisér; Missy Galanida, Sam Houston, Michelle Larkin & Isaac Rice, video producenti

„Srdce část 5“ Kendrick Lamar Dave Free & Kendrick Lamar, video režiséři; Jason Baum & Jamie Rabineau, video producenti

'Tak jak to bylo' Harry Styles Tanu Muino, videorežisér; Frank Borin, Ivanna Borin, Fred Bonham Carter & Alexa Haywood, producenti videa

„Příliš dobře: Krátký film“ (VÍTĚZ) Taylor Swift Taylor Swift, videorežisér; Saul Germaine, video producent

Nejlepší hudební film

Pro filmy z koncertů/představení nebo hudební dokumenty. Cena pro umělce, videorežiséra a video producenta.

Adele pouze na jednu noc Adéla Paul Dugdale, video režisér

Náš svět Justin Bieber Michael D. Ratner, videorežisér; Kfir Goldberg, Andy Mininger & Scott Ratner, producenti videa

Billie Eilish živě v O2 Billie Eilish Sam Wrench, režisér videa; Michelle An, Tom Colbourne, Chelsea Dodson & Billie Eilish, video producenti

Motomami (Rosalía Tiktok Live Performance) Rosalía Ferrán Echegaray, Rosalía Vila Tobella & Stillz, video režiséři

Jazz Fest: Příběh z New Orleans (VÍTĚZ) (Různí umělci) Frank Marshall & Ryan Suffern, video režiséři; Frank Marshall, Sean Stuart & Ryan Suffern, producenti videa

Kapela Bratrstvo Stodola Neil Young & Crazy Horse Dhlovelife, videorežisér; Gary Ward, video producent

FAQ

  • Otázka: Kde najdu kompletní seznam vítězů cen Grammy? A: Oficiální stránky Recording Academy poskytují úplný seznam vítězů z roku 1959. Lze jej nalézt tady .

Napište Nám

Pokud Hledáte Dobrý Smích Nebo Se Chcete Vrhnout Do Světa Historie Kina, Je To Místo Pro Vás

Kontaktujte Nás